تبلیغات
 عکس ماشین - 10 خودروی مفهومی که به واقعیت پیوستند

10 خودروی مفهومی که به واقعیت پیوستند

خودروهای کانسپت (مفهومی) به منظور جلب توجه و نمایش توانایی های شرکت های خودروسازی طراحی می شوند بنابراین جای شگفتی خواهد بود اگر یک خودروی تولیدی مشابهت بسیار زیادی با کانسپت خود داشته باشد.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 45
وب سایت پدال - شاهین احمدزاده: خودروهای کانسپت (مفهومی) به منظور جلب توجه و نمایش توانایی های شرکت های خودروسازی طراحی می شوند بنابراین جای شگفتی خواهد بود اگر یک خودروی تولیدی مشابهت بسیار زیادی با کانسپت خود داشته باشد.

شرکت ها اغلب از خودروهای مفهومی به عنوان آینده ی مدل های تولیدی خود بهره می برند البته ساخت خودرویی غیرواقعی که هرگز روی خط تولید را نخواهد دید بسیار هزینه بر است.

,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]

Image result for ‫بقیه در ادامه مطلب‬‎

با استفاده از این کانسپت ها، خودروسازان توجهات عمومی را به خودرو جلب کرده و با تحلیل واکنش های آنان محصولات خود را بهبود می بخشند.
به گزارش آکاایران: هرچند چیزی که غالباً رخ می دهد این است که کمپانی ها پس از رونمایی از خودروی مفهومی خود، نسخه ی نهایی آماده ی تولید را نشان می دهند که در مجموع بسیار متفاوت از کانسپت مربوطه بوده و این یک ناامیدی بزرگ است.
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
اما اینجا لیستی از 10 خودروی تولیدی را برای شما تهیه کرده ایم که درست همانند نسخه های مفهومی خود هستند. با ما همراه باشید.
پلیموث Prowler
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
کانسپت پلیموث Prowler در سال 1993 همه را شگفت زده کرد چرا که خودرویی آینده نگرانه اما با شاخصه های رترو بود. البته هیچ کس انتظار نداشت که کرایسلر ماشه را بکشد و آن را تولید کند! خب این خودروساز آمریکایی این کار را انجام داد و چهار سال بعد این خودرو به همراه دوج وایپر در سال 1997 تولید شد.
 
ظاهر وحشی Prowler توجه افراد را بسیار به خود جلب می کرد و اگرچه تولید آن در سال 2002 خاتمه یافت اما کرایسلر واقعاً به مفهومی خود وفادار ماند و تنها تغییراتی مناسب برای مدل تولیدی در نظر گرفت.
 


فورد اطلس کانسپت/ F-150
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
به عنوان پرفروش ترین خودروی آمریکا، فورد با بازطراحی وسیع پیکاپ تراک سری F محبوب خود دست به قماری بزرگ زد. این کمپانی با کانسپت اطلس در نمایشگاه خودروی دیترویت 2013 پیش نمایشی از F-150 داشت. این خودرو یک انحراف بزرگ از سنت های طراحی پیکاپ تراک فورد به شمار می رفت. زمانی که نسخه ی تولیدی رونمایی شد دقیقاً شبیه نسخه ی مفهومی اطلس بود و البته وزن آن به لطف استفاده از آلومینیوم کاهش یافته است.
 


تویوتا C-HR
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
تویوتا پیش نمایشی از یک کراس اوور وحشی در قالب کانسپت C-HR داشت و اگرچه مدل تولیدی برخی از جنبه های افراطی مدل مفهومی را از دست داده اما فرم کلی و طراحی آن نشان دهنده ی همان کانسپت است. در ابتدا قرار بر این بود که این خودرو به عنوان مدلی با نام سایون در آمریکا فروخته شود اما با محو این برند نام تویوتا روی آن نقش خواهد بست.
 


هوندا سیویک هاچبک
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
زمان زیادی منتظر هوندا سیویک هاچبک بوده ایم اما این خودرو طرفداران بسیاری داشته و البته آن ها از رسیدن این خودرو بسیار هیجان زده هستند. این خودروساز ژاپنی با پیش نمایش مدل کانسپت در نمایشگاه خودروی ژنو 2016 نگاه ها را به سمت خود جلب کرد و شگفت آنکه هوندا نمای جلوی گیرای این خودرو را در مدل تولیدی حفظ کرده است. هوندا همچنین پیش نمایشی از نسل جدید سیویک تایپ R در پاریس داشته و امیدواریم که نسخه ی تولیدی این خودرو نیز به نمونه ی کانسپت وفادار بماند.
 


اینفینیتی Q60
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
اینفینیتی این اواخر روی غلتک افتاده و کانسپت های جذابی را یکی پس از دیگری معرفی کرده است. این خودروساز لوکس ژاپنی با معرفی کانسپتی برجسته در نمایشگاه خودروی دیترویت 2015 پیش نمایشی از Q60 کوپه جدید داشته است.
 
طراحی این خودرو در مدل تولیدی اندکی تعدیل شده اما اکثر بخش ها از نسخه ی کانسپت به مدل تولیدی انتقال یافته است. برای سالیان طولانی مدل های G35 و G37 برای خریداران نسخه های لوکس پایه محبوب بوده اند و به نظر می رسد که Q60 نیز این سنت را ادامه خواهد داد.
 


ب ام و i8
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
پیش نمایش اولیه ی i8 در واقع کانسپت Vision EfficientDynamics بود که در سال 2009 به نمایش درآمد. I8 کنونی تفاوت های کمی با آن کانسپت دارد؛ اما پیش از آنکه نمونه ی تولیدی به نمایندگی های فروش برسد ب ام و کانسپت i8 را نشان داد. این خودرو که در تک تک جزئیات آینده نگرانه نشان می دهد با تولید خود تعجب بسیاری از افراد را برانگیخت.
 


آئودی Le Mans Quattro/ R8
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
کانسپت آئودی Le Mans Quattro در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2003 معرفی شد. در زمان معرفی این کانسپت نشریات و طرفداران این برند متحیر شدند و شگفت آنکه این برند آلمانی تغییرات بسیار کمی را در طراحی این مدل انجام داد و آن را با نام R8 روی خط تولید فرستاد. آئودی R8 یک خودروی اسپورت موفق است و نسل جدید آن نیز در همه ی جنبه ها بهبود یافته است.
 


جگوار C-X16 کانسپت/ اف تایپ
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
این خودرو در اصل به عنوان یک خودروی اسپورت هیبریدی در نمایشگاه فرانکفورت 2011 معرفی شد و با نام اف تایپ به خط تولید راه یافت. این کوپه ی بسیار جذاب همچنین دارای نسخه ای کانورتیبل است و مدل های کاراتری چون SVR با پیشرانه ی 8 سیلندر 575 اسب بخاری تولید شده اند.
 

 
لکسوس LF-LC/ LC500
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
لکسوس این کانسپت خود را در موتورشو دیترویت 2012 به همگان نشان داد اما افراد با دانستن اینکه این مدل هرگز تولید نخواهد شد ناامید شدند. خب با گذشت زمان لکسوس گفت که این کانسپت پیش نمایشی از فاز سوم لکسوس بوده و این برند لذت و احساس بیشتری به خودروهای خود اضافه خواهد کرد.
 
هدف LF-LC پیش نمایش عناصر طراحی نسخه های مختلف لکسوس بوده است؛ اما این کمپانی بازخورد بسیار خوبی درباره ی طراحی کوپه ی خود دریافت نمود و تصمیم گرفت که آن را تولید کند. به عنوان نتیجه، لکسوس LC500 در نمایشگاه خودروی دیترویت 2016 معرفی شد.
 


آکورا NSX
,کانسپت،خودرو،خودروسازی,[categoriy]
 
همانند کانسپت لکسوس، آکورا NSX مفهومی در موتورشو دیترویت 2012 معرفی شد. در ادامه ی معرفی این خودرو آکورا آنالیزهای بازاریابی خود را شروع کرد و NSX در چندین تبلیغ معروف دیده شد. این خودرو پیش از تولید در گرن توریزمو 6 نیز ظاهر گردید و در نهایت مدل تولیدی در دیترویت 2015 به همگان معرفی شد. پس از تأخیرهای فراوان بالاخره این خودرو با نمایی درست شبیه نمونه ی مفهومی به خیابان ها راه یافت.


تاریخ : دوشنبه 15 آذر 1395 | 10:27 ق.ظ | نویسنده : علی درستکار | نظرات

  • paper | سیستان دانلود | سی ریشتر